Lokalizacja GPS do samochodu online

 

MONITORING POJAZDÓW
GPS

MONITORING POJAZDÓW

KONTROLA PALIWA

STYL JAZDY

ŚLEDZENIE POJAZDÓW

ONLINE

ONLINE

MONITORING POJAZDÓW GPS

czyli sprawne zarządzanie flotą samochodową

monitorowanie pojazdu gps

Monitoring_floty

monitoring gps logo

Practiqs to system do zarządzania flotą samochodową w dużych i małych firmach. Monitoring pojazdów GPS jest jednym z głównych modułów pozwalających na sprawne zarządzanie flotą pojazdów. Moduły raportowe to potężne narzędzie do analizy kosztów i ich redukcji w całej flocie.

Zwiększ efektywność pracy kierowców i zredukuj koszty, dzięki profesjonalnemu narzędziu jakim jest PRACTIQS.

MONITOROWANIE POJAZDÓW

Najczęściej wybierane opcje przez klientów!

Lokalizacja pojazdów GPS

 

System mapowy do zobrazowania aktualnych oraz historycznych pozycji pojazdów. Dokładane mapy Googla wraz z planowaniem tras oraz traffic (korki). Dostępny jest również obraz View Street.

Kontrola paliwa i tankowań

 

Moduł wykrywa tankowania i upustu, które mogą być przesyłane na telefon. Dzięki integracji z kartami paliwowymi możliwa jest dokładna weryfikacja tankowanego paliwa.

Monitoring chłodni i naczep

 

Ochrona naczep i chłodni niezależnie od urządzenia GPS w ciągniku. Monitoring temperatury, otwarcia drzwi i blokada otwarcia drzwi elektromechanicznym ryglem (patent QS Sp. z o.o.) .

CFM menu

CFM menu

CFM menu

Kontrola Paliwa
Tankowania i upusty

 

Kontrola paliwa, zabezpieczenia przed kradzieżami dzięki monitoringowi pojazdów GPS

- Kradną paliwo?
- Kierowca mówi - tyle pali?

Zastosuj monitoring paliwa online gps w pojazdach, a zużycie paliwa zmaleje nawet 15%. Ogranicz upusty i kradzieże paliwa dzięki nowoczesnym rozwiązaniom takim jak: sonda paliwa, dane CAN, zabezpieczenia zbiornika paliwa.
Kontrola zużycia paliwa w Twojej firmie!

 

   przeczytaj dalej...

Eco Driving
Styl jazdy kierowców

       

Redukcja kosztów eksploatacji pojazdów, dzięki monitoringowi pojazdów GPS. Spokojna jazda sprzyja oszczędnościąDlaczego ten sam samochód raz pali mniej, a raz więcej?Monitoring samochodów umożliwia redukcję kosztów eksploatacji floty poprzez zmianę stylu jazdy kierowców. Technika jazdy ECO Driving pozwala na zaoszczędzenie nie tylko paliwa, ale i obniżeniu kosztów amortyzacji pojazdu np. opon, silnika, płynów, hamulców.

 

przeczytaj dalej...

Ubezpieczenie Floty
Mniejsze stawki 

   

Mniejsze składki ubezpieczenia komunikacyjnego dzięki zastosowaniu monitoringu pojazdów gps practiqs.

Co rok zimny prysznic?
Czemu muszę tyle płacić?
Stosując system PRACTIQS GPS możesz ubiegać się o niższe stawki na ubezpieczenie floty. Roczny koszt składki w TU GOTHAER może być niższy nawet o 20%. Zakup systemu zwraca się po miesiącu! Warunkiem jest posiadanie lokalizatora GPS systemu PRACTIQS on-line w ubezpieczanych pojazdach.

przeczytaj dalej... 

 

 

 

Monitoring GPS online - Jak to działa?

   W każdym samochodzie montowany jest urządzenie GPS do śledzenia samochodu. Pozwala on na monitorowanie flot pojazdów 24 godziny na dobę z dowolnego miejsca na świecie. W pojazdach zainstalowane są oprócz lokalizatorów GPS takie urzadzenia jak: sonda paliwa, czujniki temperatur, czytniki autoryzacji, czujniki otwarcia zbiornika, sabotażu i inne. Pozwalają one na śledzenie aktualnego położenia pojazdu, kontrola zużycia paliwa, przebytej drogi, średniego spalania i wielu innych parametrów dostępnych z magistrali CAN. Dodatkowo dostajemy narzędzie do analizy stylu jazdy ECO Driving.

  Dodatkową korzyścią jest bezpieczeństwo flot i przewożonych ładunków. Dostępne są takie rozwiązania jak: przyciski napadowe, nagrywanie i podgląd wideo, identyfikacja kierowcy. Lokalizator GPS posiada własne źródło zasilania, a czułe anteny GPS umożliwiają namierzenie pojazdu w trudnych warunkach pogodowych i miejscach zabudowanych. Montaż lokalizatora do samochodu nie narusza gwarancji i może stanowić doskonałe uzupełnienie alarmów i immobilaizerów. 

 

   W zależności od rodzaju pojazdów i potrzeb klienta stosuje się różne rozwiązania techniczne. Najczęściej naszych klientów interesuje:

 

 

 • Konrola paliwa
  Tankowania, kradzież paliwa, kontrola zużycia paliwa (dzieki CAN i sonda paliwa).

 

 • Przebyty dystans, średnie spalanie
  Parametry eksploatacyjne dostępne z magistrali CAN.

 

 • Autoryzacja kierowców
  Rozliczanie czasu pracy, kilometrówek. Rozliczanie jazdy służbowej i prywatnej.

 

 • Monitoring chłodni
  Pomiar temperatury, pracy agregatu chłodniczego, otwarcia chłodni.

 

 • Monitoring Stref
  Wjazd, wyjazd, przebywanie w strefach. Alarmowanie np. o wyjździe ze strefy. Raportowanie pracy handlowców.

 

 • Monitoring klap, włazów
  Otwarcia i zamknięcia drzwi, zaworów itp. Z
  azbrajanie przestrzeni ładunkowej.

 

 • Praca urządzeń
  Liczenie motogodzin, ilość spalonego paliwa, czasy pracy urządzenia, czas do przeglądu i serwisu.

 

Śledzenie pojazdów GPS - mapa online

 

 <- Która mapa lepsza?
Porównaj dwa rodzaje mapy: Google Maps z OpenStreetMap. System Practiqs korzysta z własnego serwera mapowego OpenStreetMap. Dzięki temu system jest niezależny od zewnętrznego dostawcy usług mapowych.

   Dokładność pozycjonowania pojazdów oraz śledzenie trasy, odbywa się na mapach online. W zależności od ilości widocznych satelitów i warunkach zabudowy, dzisiejsze odbiorniki GPS (czyli lokalizatory pojazdów) pozwalają uzyskać dokładność około 5 metrów. Dokładna mapa pozwala zobrazować pozycję , dokładnie tam gdzie znajduje się pojazd. Nie ma tutaj zjawiska sztucznego dociągania pozycji samochodu do drogi jak w klasycznej nawigacji satelitarnej. Pojazd zostaje tam wyświetlony, gdzie jest jego pozycja GPS. Ma to znaczenie przy ochronie pojazdu lub ładunku, gdzie można namierzyć dokładnie obiekt i pokazać na mapie.

 

 

Pozycja GPS online pojazdu na mapie

W samochodzie zainstalowany jest nadajnik lokalizator GPS. Urządzenie stanowi połączenie odbiornika GPS oraz nadajnika GSM. Pozycje w odbiorniku GPS są online przesyłane są na serwer w określonych odstępach czasu, lub w przypadku kiedy pojazd przemieszcza się wg zaprogramowanych reguł. Gwarantują one dobre zobrazowanie trasy śledzonego pojazdu, jednocześnie nie powodują dużych  transmisji danych. Średnio jeden pojazd nadaje około 2-4 MB danych miesięcznie. Pozycje nadawane są wg specjalnego klucza stanowiący kompromis pomiędzy ilością wysyłanych danych, a jakością wyświetlanej trasy. 

Kiedy pojazd stoi i ma wyłączony silnik pozycje wysyłane są co 15 minut i służą one do kontroli działania urządzenia i podtrzymania sesji GPRS.

Kiedy pojazd jedzie, pozycje wysyłane są co 1km chyba, że minie 60 sekund, albo kierunek jazdy (kurs) zmieni się o 15 stopni. Ma to na celu "przyklejanie" trasy śledzonego samochodu do drogi.

Parametry te można zmienić w zależności od potrzeb, albo ustawić inne dla pojazdów poruszających się po kraju, a inne dla poruszających się za granicą (ze względu na roaming GPRS)

Pozycja śledzonego pojazdu pokazywana jest na mapie co 1 km. Monitorowanie pojazdu, śledzenie pokazywane jest z dokładnością 5 metrów

 

 

Jak liczony jest przejechany dystans GPS?

W raportach oprócz spalonego paliwa ważną informacją jest przejechany dystans przez każdy pojazd. W samochodzie dystans liczony jest z obrotów koła i taki podawany jest na desce rozdzielczej. Dokładnie sygnał brany jest z impulsatora obrotów zainstalowanego na skrzyni biegów. Przejechany dystans obliczany jest przez komputer pokładowy i dostępny jest w magistrali CAN. Dokładność pomiaru jest około 1% i zależy od obwodu koła (zmiana ciśnienia powoduje zmianę obwodu koła).  Problemem może być jazda kierowców na "magnesie", który nie tylko zakłóca pracę tachografu, ale zaniża przejechany dystans.

A co jeżeli pojazd nie ma magistrali CAN?

 

     Wtedy dystans brany jest z pomiarów pozycji przez GPS. Wydawać by się mogło, że taki pomiar obarczony jest sporym błędem. Wygląd trasy na mapie odbiega od rzeczywistego toru jazdy. Należy jednak pamiętać, że GPS w lokalizatorze, śledzi pozycję pojazdu co 1 sekundę. Przejechane sekundowe odcinki są zliczane i sumowane. Tak wyliczony dystans jest obraczony błędem około 1% i w zupełności wystarcza na potrzeby raportowania pojazdów.

Obliczanie drogi w lokalizatorze GPS podczas śledzenia trasy. Droga obliczana jest co 1 sekundę.

 

 

Monitorowanie pojazdu - pobyt w strefach?

Trasy śledzonych pojazdów pokazywane są na mapie GPS. Jednak nie trzeba ciągle obserwować samochodu aby kontrolować czy pojazd dojechał do klienta, albo ile przebywał w określonym miejscu. Wystarczy pozakładać strefy, a poprzez system raportów pokażą nam kiedy i jak długo pojazd przebywał w zadanym miejscu. Strefy ułatwiają też rozliczanie pracowników z czasu pracy.

Strefy mogą posiadać dowolny kształty i kolory. Przyporządkowane mogą być do grupy klientów lub pojazdów. Posiadają tez różne atrybuty jak strefy zabronione, strefy wyjazdowe, przejazdowe (zakaz zatrzymywania się) i inne dowolnie zdefiniowane. Oprócz tego system PRACTIQS może informować/alarmować na bieżąco o pobytach w strefach poprzez e-mail lub SMS.

Mapa GPS z zaznaczonymi strefami

 


 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

 

Abonament

19-29 PLN

monitoring GPS

 

 

Nasze serwery mapowe
obsługują codziennie 1.200.000
pozycji z Polski i Europy.

 

        Czy wiesz, że:

  Jazda na tzw. "magnesie"
  zaniża przejechany dystans?
  Powoduje to zawyżanie

  średniego spalania pojazdu!

  Tak kierowca generuje 

  "swoje oszczędności"